Archiwum

>Archiwum - strona 1.

W końcu wystartowali 25.10.2008
Szkolna atmosfera z dnia na dzień staje się coraz bardziej napięta. Na każdym kroku usłyszeć można pełne pasji i zaangażowania dyskusje dotyczące zagmatwanych matematycznych wzorów, trudnych geograficznych pojęć czy angielskich idiomów. Uczniowie bardzo sumiennie przygotowują się do konkursów przedmiotowych. Pierwsze starcie, eliminacje wewnątrzszkolne, za nimi. Znamy już oficjalną listę uczestników wyścigu na szczyt Olimpu;) Naszą szkołę w poszczególnych konkursach reprezentować będą: Kliknij tutaj!
Za wszystkich trzymamy mocno kciuki! :)

POWODZENIA

Kwiaty dla nauczycieli 22.10.2008
Jak co roku, 13 października, w przeddzień Święta Edukacji Narodowej, odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia poświęcona "kochanym belfrom";) Od samego ranka szkolny budynek pękał w szwach. Zewsząd napływały życzenia. Zaaferowani uczniowie biegali po korytarzach szukając ulubionych nauczycieli i wręczając im kwiaty. Kiedy w końcu wybiła godzina zero wszyscy zebrali się w sali gimnastycznej. Nie zabrakło zaproszonych gości. Uroczystość uświetnili swoją obecnością:
Wójt Gminy Zagnańsk - Pan Zbigniew Zagdański
Radni - Pan Jarosław Wałek i Piotr Piwowarczyk
Sekretarz Gminy Miedziana Góra - Pani Mirosława Duda
Przewodniczący Rady Rodziców - Pan Karol Jacewicz
oraz emerytowani pracownicy szkoły.
Młodzież przedstawiła ciekawy program słowno-muzyczny. Szczególny aplauz zdobyli nasi szkolni soliści - Joanna Stefańska, Marcelina Mróz oraz Marcel Mazur, którzy wdziękiem i uśmiechem zachęcali do wspólnego śpiewania. Ucztą dla oczu widza była jesienna dekoracja. Zwieńczeniem akademii były życzenia złożone nauczycielom przez zaproszonych gości oraz przedstawicieli samorządu uczniowskiego.

Pierwszakiem być 21.10.2008
Miniony tydzień owocował w ważne dla uczniów uroczystości. 8 października pełnoprawnymi pierwszoklasistami stali się wychowankowie pani Alicji Huk, natomiast dzień później podniosłą przysięgę złożyli gimnazjaliści. Uczniowie ogromnie przeżywali ślubowanie. W stresujących momentach towarzyszyli im pełni dumy rodzice, którzy wspierali uśmiechem i dobrym słowem. Zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia na uroczystość złożyła się część oficjalna oraz artystyczna.
W środę pierwszoklasiści w skupieniu wysłuchali Pani Dyrektor opowiadającej o średniowiecznych zwyczajach rycerskich. Następnie próbowali wkupić się łaski starszych uczniów poprzez recytowanie wierszyków i śpiewanie przyjemnych dla ucha piosenek. Trudne zadanie zaskarbienia sobie sympatii utrudniała psotna Fizia Pończoszanka, w której rolę wcieliła się uczennica klasy V Joanna Stefańska. Pierwszoklasistów wspomagał natomiast starszy kolega Marcel Mazur. Zwieńczeniem uroczystości było nagrodzenie bohaterów dnia rożkami obfitości wypełnionymi słodkościami.
W równie sympatycznej atmosferze upłynęło ślubowanie gimnazjalistów. Poważni, wręcz dostojni uczniowie złożyli w obecności nauczycieli, rodziców i starszych kolegów uroczystą przysięgę. Zobowiązali się dbać o dobre imię szkoły, kochać Ojczyznę, dotrzymywać danych obietnic, opiekować się słabszymi i młodszymi. Po części oficjalnej, nadszedł czas na program artystyczny, podczas którego swoje plany ujawnił Bartek Huk z Ib. Złożył on szereg obietnic, począwszy od 2 miesięcy nauki aż po 10 miesięcy wakacji, które ułatwić mu mają rozpoczęcie dyrektorskiej kariery. Uroczystość zakończyła się akcentem muzycznym - balladą wyśpiewaną przez pierwszaków w kierunku nauczycieli. Po południu gimnazjaliści odstresowywali się przy rytmach największych przebojów, podczas wspólnej dyskoteki. Już wkrótce galeria

Poszukiwany, poszukiwana... 30.09.2008
Dyrektor ZSPPiG w Tumlinie informuje, że w Powiatowym Urzędzie Pracy został złożony i pozytywnie rozpatrzony wniosek o zorganizowanie stażu.
W związku z powyższym poszukujemy osoby z wyższym wykształceniem pedagogicznym (najchętniej nauczyciel informatyki), która zechciałaby odbyć staż w naszej szkole oraz spełnia wymagane przez Urząd Pracy warunki.
W zakres jej obowiązków weszłaby przede wszystkim opieka nad czytelnią multimedialną i organizowanie zajęć przebywającym w niej grupom młodzieży.
Chętnych prosimy o kontakt z dyrekcją szkoły.

Zbiórka ruszyła 30.09.2008
Ruszyła doroczna akcja zbiórki surowców wtórnych
Od 30 września posegregowane odpady (makulatura i plastik) zbierane są wg wywieszonego w szkole harmonogramu.
Zakończenie akcji przwidujemy na 18 października.
Jak co roku na najbardziej aktywnych "zbieraczy" czekają nagrody.
Gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w akcji.

Warsztaty w stadninie 17.09.2008
9 września 2008 roku, grupa starszych przedszkolaków udała się na zorganizowane przez panie: Agnieszkę Kaszubę i Martę Wychowaniec - nauczycielki z Przedszkola w Tumlinie, warsztaty w stadninie koni "Elbara" w Kołomanii. Podczas zajęć dzieci zapoznały się:

- ze zwierzętami w stadninie,
- poznały zwyczaje zwierząt,
- uczestniczyły w nauce i jeździe konnej,
- pomagały karmić zwierzęta.


Szczególną uwagę zwrócono na bezpieczeństwo w obcowaniu ze zwierzętami. Wycieczka została przyjęta entuzjastycznie przez dzieci i ich rodziców i zakończyła się dużym sukcesem. Możecie zobaczyć to sami...

Serdecznie dziękujemy za wspaniałą zabawę pani Mirosławie Musiał - Kusztal i wszystkim pracownikom stadniny.

Informacja dla rodziców uczniów klasy 0 oraz I-III sp. 17.09.2008
Dyrektor ZSPPiG w Tumlinie informuje, że ostateczny termin składania wniosków o dofinansowanie zakupu podręczników to 26 września 2008r. (piątek).

Akcja "1% dla naszej szkoły" 16.09.2008
Właśnie otrzymaliśmy informację ze stowarzyszenia "Przyjazna Szkoła", że dzięki przekazaniu 1% podatku, na koncie naszej szkoły uzbierała się kwota 652,22 złote. Nie jest to jeszcze ostateczne rozliczenie, może się okazać, że jest ona większa. Ponieważ przekroczony został próg 500 zł, możemy wykorzystać 75% zebranych środków.

Bardzo, bardzo dziękujemy za pozytywny odzew na nasz apel.

Odpracowujemy... 16.09.2008
20 września (sobota) przychodzimy do szkoły. Nie ubierajmy się zbyt elegancko, albowiem dnia tego weźmiemy udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata". Dzięki temu będziemy mieć wolny poniedziałek - 10 listopada.

Do szkoły przychodzimy również 18 października (sobota), odpracowujemy wtedy zajęcia z 2 stycznia 2009r. (piątek).

Ubezpieczenie 16.09.2008
Składka na ubezpieczenie dzieci od nieszczęśliwych wypadków wynosi w tym roku (tak, jak w ubiegłym) 32 zł. Umowa została podpisana z PZU S.A.

Ubezpieczenie obejmuje...

Bardzo ważna informacja 16.09.2008
W tym roku szkolnym mija 90 lat istnienia Szkoły Podstawowej w Tumlinie, a z tego 40 lat w nowym budynku. Uznaliśmy, że jest to doskonała okazja, aby, doceniając piękne i wieloletnie tradycje naszej szkoły oraz szlachetną postać naszego patrona, imię Janusza Korczaka nadać całemu Zespołowi Szkoły Podstawowej, Przedszkola i Gimnazjum w Tumlinie.

Dotychczas jedynie szkoła podstawowa oficjalnie miała swojego patrona (imię Janusza Korczaka Szkole Podstawowej w Tumlinie nadano z okazji 60-lecia jej istnienia, a więc 30 lat temu).

Rada Rodziców, Rada Pedagogiczna oraz Samorządy Uczniowskie (sp oraz gimnazjum) wystąpią w tej sprawie z wnioskiem do Rady Gminy Zagnańsk. Organy te podjęły już stosowne uchwały.

Bomba poszła w górę... 16.09.2008

Już dwa tygodnie kolejnego roku szkolnego za nami. 8 września odbyło się organizacyjne spotkanie z rodzicami. Zebrała się też Rada Rodziców, która ustaliła, że w tym roku szkolnym w Szkole Podstawowej oraz Gimnazjum w Tumlinie nadal obowiązywać będą jednolite stroje, te same, które nosiliśmy w roku ubiegłym. W razie potrzeby można zamówić nową koszulkę lub bluzę. Można też zamówić (alternatywnie lub dodatkowo) kamizelkę. Bliższych informacji udzielą wychowawcy klas.

Rada Rodziców zwraca się również z ogromną prośbą o dokonywanie wpłat w wysokości:
30 zł od pierwszego dziecka,
20 zł od drugiego dziecka,
(kolejne dzieci nie wnoszą opłat na RR).
Środki te, jak zwykle będą wykorzystane dla dzieci (herbata na przerwach, nagrody na koniec roku szkolnego, słodki upominek z okazji Dnia Dziecka itp. oraz częściowo na dofinansowanie ważnej uroczystości (patrz informacja powyżej).Inauguracja roku szkolnego 2008/2009... 26.08.2008
...odbędzie się 1 września br. (poniedziałek) wg harmonogramu:

8 00 - msza św. w kościele dla uczniów i wychowanków całego ZSPPiG
w Tumlinie oraz ich rodziców,
9 00 - spotkanie na sali gimnastycznej (szkoła podstawowa łącznie z oddziałem "zerowym" oraz gimnazjum), w sali przedszkolnej (przedszkolaki), po którym dzieci i młodzież spotkają się z wychowawcami w salach lekcyjnych.

SERDECZNIE ZAPRASZAMYINFORMACJA DLA RODZICÓW uczniów klasy 0 i I - III Szkoły Podstawowej w Tumlinie (dot. podręczników) 20.08.2008
  1. Rodzice, którzy nie zakupili jeszcze podręczników dla uczniów klasy zerowej mogą nie kupować części pierwszej. Wydawnictwo WSiP prowadzi akcję, dzięki której dzieci otrzymają część pierwszą kompletu za darmo. Szkoła zamówiła już odpowiednią ich ilość.
  2. Można już składać wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników dla uczniów klas "0" oraz I - III szkoły podstawowej w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2008 r. "Dofinansowanie zakupu podręczników dla dzieci rozpoczynających obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne, naukę w klasach I-III szkoły podstawowej lub w klasach I - III ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia - Wyprawka szkolna". Wniosek można otrzymać w szkole lub pobrać ze szkolnej strony internetowej (www.szkolatumlin.boo.pl). Warunkiem otrzymania dofinansowania jest niski dochód (nieprzekraczający 351 zł netto na osobę w rodzinie). Do wniosku należy dołączyć zaświadczenie o dochodach oraz imienną fakturę potwierdzającą zakup odpowiednich podręczników. Dofinansowanie wynosi: kl. 0 - do 70 zł, kl. I - do 130 zł, kl. II - do 150 zł i kl. III do 170 zł. Ostateczny termin składania wniosków nie został jeszcze określony.
Dodatkowe informacje: LINK
Do pobrania: wniosek o dofinansowanie zakupu podręcznikówInformacja dla nauczycieli 12.08.2008
Plenarne posiedzenie rady pedagogicznej odbędzie się 28 sierpnia (czwartek) o godzinie 10.00.Kalendarz roku szkolnego 2008/2009 11.08.2008
UWAGA! Kalendarz nowego roku szkolnego...Powrót do aktualności
| 1 |    | 2 |

Copyright © 2008-2011 by www.szkolatumlin.pl - All right reserved!